Grup Hepsi Fan Club
!..Misafirlerimiz Sitemizin yalnızca %20'sini görebilirler..!

!..Eğer sizde GRUP HEPSİ fanıysanız..!

!..Ve en iyi GH fan sitesini arıyorsanız..!

!..Ee ne duruyorsunuz hemen üye olun..!
Grup Hepsi Fan Club
!..Misafirlerimiz Sitemizin yalnızca %20'sini görebilirler..!

!..Eğer sizde GRUP HEPSİ fanıysanız..!

!..Ve en iyi GH fan sitesini arıyorsanız..!

!..Ee ne duruyorsunuz hemen üye olun..!
Grup Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EN Büyük GH Sitesi

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri
sitemiz her geçen gün gelişiyor. sizde üye olun değişime tanık olun xD

Selim Gülgören Röportajı

3 posters
YazarMesaj
Angelic~
yeni üye~
yeni üye~
Angelic~

Puan >>> : 23
Rep : 0

Selim Gülgören Röportajı Empty
MesajKonu: Selim Gülgören Röportajı   Selim Gülgören Röportajı Icon_minitimePtsi Eyl. 20, 2010 5:48 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

3/3/2009

Selim Gülgören'le müzisyenlik, oyunculuk ve hedefleri...

Selim Gülgören’de küçük yaştan beri müzisyen olmak için hayal kuranlardan ve isteklerinin bir kısmını gerçekleştiren gençlerden biri.

<TABLE border=0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">

<TR>
<td vAlign=top>[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Selim Gülgören'le müzisyenlik, oyunculuk ve hedefleri...

</TD></TR></TABLE>

Müzisyenlik, şarkıcılık, oyunculuk… Son zamanlarda gençlerin büyük bir çoğunluğunun en çok tercih etmek istedikleri meslekler arasında yer alıyor. Bunun nedenlerinin temelinde insanlar tarafından tanınmak, ünlü olmak, insanlar tarafından sevilmek yatıyor. Gençler küçük yaşlardan başlayarak bu yönde hayal kuruyorlar ve hedeflerini de bu yöne çeviriyorlar.

Selim Gülgören’de küçük yaştan beri müzisyen olmak için hayal kuranlardan ve isteklerinin bir kısmını gerçekleştiren gençlerden biri.

Çok genç olmasına rağmen yeteneği ve mütevazılığiyle birlikte birçok gencin kalbinde yer edinmiş ve hedefindeki başarının bir kısmını gerçekleştirebilmiş.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

H.A:Bize biraz kendinden bahseder misin?

S.G:1985 doğumluyum. Amatör müzisyenim, reklam müzikleriyle uğraşıyorum.

Hayatımda en çok istediğim şey dizi ya da bir filmin müziklerini yapmaktı. Böyle bir fırsat buldum, Sinetal yapım şirketiyle ve Mustafa Şevki Doğan’la tanıştım. Onlar da o sırada ‘’ Baba Ocağı ‘’dizisini çekiyorlardı, cast çekimleri devam ediyordu. Ben de dizi müziklerini yönetmene dinletmek maksadıyla getirip-götürüyordum. Baykut Badem (senaristimiz) bizi görüyor. Niye bu çocuk oynamıyor diyor? Bu kim diyor? Benim müzisyen olduğumu ve dizi müziklerini dinletmek için yönetmenle görüşmeye geldiğimi söylüyorlar. Bunun üzerine Baykut Badem deneyelim bu çocuğu diyor.

Bu teklif bana geldiğinde ben güldüm önce, oyunculukla alakam olmadığı için.

Daha öncede böyle bir şey başıma gelmişti. Bir reklam müziği yapmıştım, müziği teslim etmeye gittiğim gün deneme çekimleri vardı ve yönetmen gel seni oynatalım dedi. Ertesi gün reklamda bulmuştum kendimi.

Açıkçası para kazanmaya başlayınca da bir iki reklamda daha oynamıştım aynı zamanda müziklerini de yapmıştım. Tam o sırada yönetmenlerle çevre kurarken dizi müziği için anlaşmıştım ve dizide buldum kendimi. Tabi istemiyordum oyunculuk eğitimim olmadığı için. Ünlü olmasın ama şarkı söylemesini bilsin dediler. Ben yapamayacağımı düşünüyordum, ön görüşmeler yaptık, deneme çekimleri çektik. Sonra bir haber geldi dizi müziklerini yapacaksın ama dizide de oynayacaksın dediler. Bende böyle bir fırsatı kaçırmadım. Hala zorlanıyorum ama çok büyük üstatlarla çalışıyoruz. Onların sayesinde bu heyecanı biraz yendim ama oyunculuk her yiğidin harcı değil.

İnternetten gördüğüm kadarıyla seni seven büyük bir kitle var. Albümün daha çok yeni, bunda dizinin etkisi büyük herhalde. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Dizinin ilk tanıtımları ‘’ İstanbul bana dar’’ parçasıyla döndü. Bütün şarkılarımı dizide sundum insanlara. Ama benim amacım hemen albüm çıkarmak değildi, öncelikle dizi müzikleri yapmaktı. Bunu da yapmasaydım insanlar beni bir oyuncu olarak göreceklerdi. Aslında ben oyuncu değil, müzisyenim. Bu projeye kabul edilmemin en büyük nedenlerinden biri şarkı yapıyor ve şarkı söylüyor olmam.

Albümdeki şarkılar diziden önce var mıydı yoksa dizinin konusuna göre özel olarak mı yapıldı?

2 tanesi sadece dizi için, özel yapıldı, diğerleri vardı, dizide de kullandık.

H.A: ‘’Kahırlı Gözler ‘’ şarkısı çok güzel. Beni alıp bir yerlere götürdü. Zor şartlarda yaptım dedin… Nasıl zor şartlarda, bahseder misin?

S.G:Albüm yaparken o dönemde para kazanamıyorduk. Parasız dönemlerdi. Evin küçük odasında yorganlar, battaniyelerle yalıtım yapıp zor şartlarda kayıtlar yaptık. Birilerinden borç para alıp mikrofon alıyorduk. Stüdyoya gidince yüklü miktarda para vermemiz gerekiyordu ve biz de böyle bir çare bulduk.

H.A:İnsanların seni çok sevmesi, ünlü olmak, tanınmış olmak… Ne hissediyorsun?

S.G: Böyle bir şeye Şükürler olsun… Çok hoşuma gidiyor. Çocukluğumdan beri hayalimdi bu benim. İnsanlara şarkılarımı duyurmak çok güzel bir duygu. Muhakkak bir gün bir şeyler yapacağıma inanıyordum ama bu kadarını beklemiyordum.

H.A:Bir şey fark ettim. Sen oyunculuktan çok haz alıyorsun, belli ama şarkıların senin için çok daha önemli..

S.G:Tabii.. Ama şöyle bir şey var. Benim asıl mesleğim müzisyenlik, oyunculuğa çok ani ve tesadüfen girdim.

H.A:Peki, oyunculuğu sevdin mi?

S.G:Çok sevdim. Bir de çalıştığımız ekip çok güzel ve çok yardımcı oluyorlar.

H.A:Dizi kaç bölüm daha devam edecek?

S.G:Reyting aldığımız sürece devam ederiz inşallah.

H.A:Krizden etkilendiniz mi?

S.G:Etkilendik ama yapımcımız bize bu konuda güç verdi ve devam edeceğimizi söyledi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
H.A:Bundan sonra da oyunculuğa devam etmeyi düşünüyor musun?

S.G:Dediğim gibi müzik her zaman için ön planda ama oyunculuğu da seviyorum, eğer güzel projeler olursa neden olmasın.

H.A: Sadece konserlerle mi müzik severlerin karşısına çıkacaksın yoksa bir gece kulübünde sahne almayı düşünüyor musun?

S.G:Ben şuan teklifleri bekliyorum. Seyhan müzikle çalışıyorum ve gelecek teklifleri değerlendirmek isterim. Ben ve orkestram şuan hazırız. Teklifler çok önemli ama krizden dolayı biraz durgunlaştı bu dönem.

H.A:İlerde kendini görmek istediğin belli bir yer, hedeflediğin bir yer var mı, örnek aldığın isimler var mı?

S.G:Benim en büyük hedefim bu işe başlamaktı. Aranjörlük nedir bilmiyordum ama önemli olan bu işi mutfağında öğrenmek. Türkiye’de örnek aldığım isimler var tabi. Rahmetli Onno Tunç gibi, Ozan Çolakoğlu gibi, Ozan Doğulu, Kenan doğulu gibi iyi ve kaliteli bir müzisyen olmak istiyorum. Özellikle Ozan ve Kenan Doğulu gibi kaliteli bir isim olmak isterim. İkisini de çok beğeniyorum.

Röportaj: Helin Avşar
Pink LAND
yeni üye~
yeni üye~
Pink LAND

Kadın Köpek
Puan >>> : 67
Rep : 0
Lakap : kendici

MesajKonu: Geri: Selim Gülgören Röportajı   Selim Gülgören Röportajı Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 2:42 pm

teşekkür ederim canım eceye haber vermeliyiz Very Happy [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
MéLaiKe
site Kurucusu, üst düzey admin
site Kurucusu, üst düzey admin
MéLaiKe

Kadın Sıçan
Puan >>> : 132538
Rep : 11
Lakap : Lakapsız

MesajKonu: Geri: Selim Gülgören Röportajı   Selim Gülgören Röportajı Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 1:01 pm

sağolun Very Happy Very Happy ünlü rpörtajlarına taşındı konu Smile
http://gruphepsidelileri.yetkinforum.com

Selim Gülgören Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Selim Gülgören Gifleri
» Selim Gülgören Çalışmalar
» Selim Gülgören'in Sevgilisi x@
» Kıvanç Tatlıtuğ - Ayşe Arman röportajı!
» Selim Gülgören ve Burak Özçivit Avatarları , İmzaları